Zpráva dne – data z trhu práce USA

08:57

Dnes ve 14:30 hodin dojde v USA ke zveřejnění stavu zaměstnanosti za minulý měsíc. Očekává se vytvoření 181 tisíc pracovních míst. Míra nezaměstnanosti je očekávána na úrovni 5 procent. Dnešní NFP je důležitou zprávou sama o sobě, nicméně dnes ji přidává na důležitosti ještě vliv na možné zvyšování úrokových sazeb v prosinci letošního roku. Investoři budou dnes s vysokou pozorností sledovat tyto výsledky, protože mohou naznačit jak se zachová americký Fed.

Jak vidí dnešní NFP některé velké banky?

Podle banky Morgan Stanley pomůže tato zpráva výrazně dolaru. I kdyby americká ekonomika přidala pracovní místa podle očekávání, jsme stále na straně podpory dolaru. Odhad Morgan Stanley činí 165 tisíc míst.

Podle banky BNP Paribas americká ekonomika vytvoří za minulý měsíc 150 tisíc pracovních míst. Důležité také bude jak případné výsledky NFP bude interpretovat Fed.

Royal Bank of Scotland si připravila tři scénaře možného vývoje:

  1. Výsledek 200 tisíc a více přinese jasnou zprávu o oživení ekonomiky a dá signál k růstu úrokových sazeb. V tomto případě je pak jasný short obchod na měnovém páru EUR/USD.
  2. Výsledek 175 až 200 tisíc by byl v souladu s očekáváním, nicméně stále pozitivní pro dolar. V tomto případě by však bylo nutné sledovat případnou revizi minulých výsledků a míru nezaměstnanosti.
  3. Výsledek 175 tisíc a méně by znamenal oslabení a nejistotu na dolaru. V tomto případě preferujeme short obchod na měnovém páru USD/JPY.