Zlato opět klesá

Zlato se při dnešním obchodování dostalo až na hranici 1263.98 dolarů. Cena zlata se tak dostala na nejnižší úroveň od 7. února tohoto roku. Procentní pokles zlata byl nejvyšší od půlky dubna. Veškeré další akciové indexy rostly, zatímco u zlata investoři necítí další potřebu nakupovat.

Pokles zlata je zajímavý v souvislosti s mezinárodní situací na Ukrajině. V těchto nejistých dobách investoři obvykle utíkají ke zlatu jako k jistotě, nicméně nyní se to neděje. Zlato tedy prozatím ignoruje napjatý stav na mezinárodní scéně.

Jaký je důvod poklesu?

Jedním z možných vysvětlení je sezónní pokles. Zlato obvykle v minulých letech zažívalo pokles své ceny od května do června. Pokud se tedy spokojíme s touto historickou statistikou, není důvod se dále divit. Je možný tedy další pokles do začátku prázdnin a pak čekání na obrat?

Pro obchodníky, kteří se řídí fundamentální statistikou je toto možná příležitost. Dá se také předpokládat, že tento pokles ceny cení konečný a někteří velcí hráči na trhu dokáží dostat cenu ještě níže a následně silně profitovat.

Denní graf zlato

zlato pokles ceny