Zajímavé akcie k investování pro rok 2014

Jsme v půlce roku 2014 a zatím se jeví jako pozitivní zejména pro akciový trh. Globální ekonomika se pomalu zotavuje. Během první poloviny roku se některé akcie vyvíjely zajímavým způsobem, který by mohl pokračovat i do budoucna.

Adobe

V minulém roce se akcie této společnosti obchodovali kolem hodnoty 44 dolarů. Adobe udělala pokroky zejména v cloudových službách. Nyní se cena za akcii pohybuje na 72 dolarech.

EA

Tvůrce videoher Electronics Arts se na začátku roku začal obchodovat na 22 dolarech. V červenci však již byla cena na úrovni 37 dolarů za akcii. Analytici vysvětlují červencový růst akcií zejména mistrovstvím světa ve fotbale a uvedením hry FIFA 2014.

Micron

Tato technologická firma byla mezi stovkou nejlepších světových inovátorů, kterou vyhlásila Reuters pro roky 2012 a 2013. Nyní se obchoduje Micron za 34 dolarů oproti 22 dolarům na začátku roku.

Alcoa

V roce 2013 přežil tento světový producent hliníku úplatkářský skandál a letos byli ve 2 čtvrtletí zveřejněny dobré hospodářské výsledky. Zajímavě působí i podepsaný kontrakt se společností Pratt a Whitney za 1.1 miliardu dolarů. Nyní se obchodují akcie kolem 16 dolarů

Tesla

Společnost Tesla vyniká hlavně v inovacích. Pro růst akcií hovoří projekty jako Gigafactory, expanze v Číně a oznámení o výrobě Tesla Bluestar, což je nový a cenově přijatelný elektromobil. Nyní se cena za akcii pohybuje okolo 230 dolarů.

Shire

Tento britský farmaceutický gigant zdvojnásobil své tržby za minulý rok. Od začátku roku se zvýšila cena akcií z 2850 na 4950 bodů. Pozitivním signálem je také fůze s firmou AbbVie Inc v hodnotě 54 miliard dolarů.

Netflix

Multimediální společnost Netflix oznámila plány na uvedení minimálně 20 nových seriálů pro rok 2015 – 16. Ceny akcií Netflix vzrostly na 440 dolarů z lednových 330 dolarů.

Baidu

Tato čínská alternativa k firmě Google začíná představovat své plány pro expanzi do světa. Nyní jsou aktuální aktivity v Brazílii. Akcie této společnosti vzrostly na úroveň 190 dolarů z minulých 165 dolarů.