Výhled pro následující týden

Výhled pro následující týden 28.9. – 2.10. přináší banka Morgan Stanley.

Dolar

U dolaru preferujeme posilování. Podle očekávání prošel dolar korekcí po zasedání Fedu. Naše přesvědčení, že dolar bude dále posilovat nevychází primárně z nastávající měnové politiky americké centrální banky, ale z obav, že se dolarový kapitál bude vracet na americký trh. Tento návrat kapitálu pramení hlavně z nejistoty na globálních trzích. Také ekonomické zprávy budou nadcházející týden méně důležité než tento fakt.

Euro

Minulý týden byl prezident Evropské centrální banky(ECB) neschopen prozradit jakékoliv nové informace týkající se měnové politiky. Během tohoto týdne předpokládáme, že Euro bude získávat určitou podporu od kupujících s ohledem na rizika světových trhů. Nicméně celkově je náš náhled na euro neutrální. Preferujeme spíše nákup na EUR/GBP.

Britská libra

V následujícím týdnu je náš výhled na oslabování libry, hlavně oproti euru. Proti libře je schodek zahraničního obchodu a další data pro libru byla v průměru horší než pro euro. Konečně také plán úspor v britské ekonomice naznačuje zbrždění hospodářského růstu.

Japonský jen

Náš výhled pro japonský jen je pro následující týden neutrální, nicméně předpokládáme, že japonská měna mírně předčí ostatní měny. JPY obvykle dosahuje dobrých výsledků, když je na trzích vyšší míra rizika.

Australský dolar

Očekáváme, že australský dolar oslabí oproti většině světových měn. Naše důvody pro oslabení jsou následující:
-pokles cen komodit
-obavy o ekonomický růst v Číně
-známky poklesu na realitním trhu

Jak vidí příští týden banka Credit Agricole?

  • zůstáváme long u obchodů na USD/CHF
  • dále přidáváme k short pozicím na AUD/USD

A co Deutsche Bank?

  • v dlouhodobém horizontu zůstáváme short na EUR/USD s celkovým cílem ke konci roku na úrovni 1.05