Výhled pro následující týden 6.6. – 10.6.

Forex výhled pro nadcházející týden od banky Morgan Stanley.

Euro

V minulém týdnu byla měnová opatření Evropské centrální banky(ECB) mírnější, než se očekávalo. Výhled pro vývoj ekonomiky a inflace zůstal beze změny. Tyto argumenty podporují náš názor na posílení amerického dolaru. Měnový pár EUR/USD by se měl pohybovat spíše do strany. Pro následující týden preferujeme long pozice na EUR/GBP.

Britská libra

Současné oslabení libry je podporováno blížícím se referendem o Brexitu. V posledních dnech vykazují průzkumy veřejného mínění posilování zastánců odchodu Velké Británie z EU. Před referendem budou všechny librové páry vysoce volatilní. V sázce na oslabení britské měny preferujeme prodej libry oproti dolaru a euru.

Kanadský dolar

Očekáváme, že kanadská měna bude oslabovat. Důvodem je zpomalování růstu ekonomiky a také horší situace na trhu práce v USA. Dále se budou zvyšovat šance na snížení kanadských úrokových sazeb. Kanadskému dolaru nepřidává ani pokles exportu.

Australský dolar

V pohledu na australskou měnu zastáváme medvědí názor. Předpokládáme, že australská centrální banka svou politikou měnového uvolňování přispěje k oslabení AUD dolaru. Dále jsou zde obavy z klesající inflace, upadající realitní trh a cena železné rudy opět začíná sestupnou tendenci. Je zde předpoklad snížení australských úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

Pro tento týden preferujeme prodej NZ dolaru. Obecně všechny komoditní měny by měly oslabovat. Nicméně v minulých týdnech jsme dostali celkem služná data z novozélandské ekonomiky, což snížilo šance na pokles úrokových sazeb. Předpokládáme však, že se tento trend obrátí a centrální banka se bude bránit posilující měně.