Výhled pro následující týden 26.10. – 30.10.

Banka Morgan Stanley přináší výhled pro obchodování na forexu pro nadcházející týden.

Dolar

U amerického dolaru zastáváme medvědí náhled. Z fundamentálních důvodů pro pokles dolaru hovoří stabilizace ekonomiky v Číně a měnová politika Fedu. V tomto týdnu bude vyhlášeno mnoho dat, která se budou týkat amerického dolaru. Tyto zprávy budou důležité pro další rozhodnutí Fedu. Dalším rizikem pro dolar je cena ropy, v případě dalšího poklesu bude ohrožen také dolar.

Euro

Projev prezidenta Evropské centrální banky poslal euro razantně dolů. Hlavním výstupem z jeho projevu byla zmínka o možném snižování úrokových sazeb v budoucnosti. Dále byla zmíněna možnost zvýšení prostředků na program kvantitativního uvolňování. Kombinace zvýšené likvidity a nízkých úrokových sazeb je tou nejhorší možnou variantou pro euro.

Britská libra

U britské libry předpokládáme upevnění ve stávajících pozicích a možná mírné posílení. Libra je připravena profitovat ze současné situace na trzích. Britská měna je vysoce citlivá na obchodování globálních aktiv a k plusům ještě můžeme připočítat zvýšení čínských investic ve Velké Británii. Lze zde hovořit o dosažení hranice 1.58 ve střednědobém horizontu.

Japonský jen

Pro tento týden preferujeme býčí náhled u japonské měny. Největším rizikem je zasedání japonské centrální banky, které se uskuteční v pátek. Z tohoto zasedání se dozvíme jaké jsou předpovědi pro vývoj tamní ekonomiky, důležitá budou inflační data.

Kanadský dolar

Díky vyjádřením, která přišla z kanadské centrální banky, očekáváme oslabení této měny v nadcházejícím týdnu. Banka také naznačila, že v případě špatných zpráv je připravena uvolnit měnovou politiku, což hraje v neprospěch kanadské měny. Nicméně na druhou stranu hraje pro kanadský dolar ustavení nové vlády a ekonomická stabilizace místní ekonomiky. Případné posílení kanadského dolaru bude pravděpodobně jen krátkodobé a naše strategie spočívá v nákupu při poklesech.