Výhled pro následující týden 25.1. – 29.1.

Výhled pro obchodování v nadcházejícím týdnu přináší banka Morgan Stanley.

Dolar

Pokračující posilování dolaru je spíše způsobeno situací mimo USA. Nejistota na globálních trzích oslabuje většinu měn oproti americkému dolaru. Prezident Evropské centrální banky(ECB) Mario Draghi jenom uspíšil v minulém týdnu posilování dolaru. Do USA by mělo přitéct více zahraničního kapitálu, protože jsou zde relativně slibné možnosti zhodnocení. Ačkoliv je růst HDP v USA na nízké úrovni, nedá se očekávat recese. V nadcházejícím týdnu se bude pozornost investorů soustřeďovat na zasedání měnové komise Fedu. Tento týden jsme tedy nakloněni stále býčímu trendu na dolaru.

Euro

Projev prezidenta ECB zajistil další tlak na evropskou měnu. Dále euru neprospívají rozepře mezi jednotlivými státy. Pro nadcházející týden očekáváme neutrální pohyb eura s tím, že by mělo oslabovat hlavně oproti japonskému jenu.

Japonský jen

U japonské měny stále preferujeme posilování. Slabá ochota investorů riskovat přináší japonskému jenu podporu. Je reálné očekávat měnovou politiku japonské centrální banky ve znamení rozpočtových opatření a podpory domácích investic.

Britská libra

Britská libra je jednou z nejcitlivějších měn mezi zeměmi G10. Guvernér anglické centrální banky svým prohlášením o tom, že není třeba kam spěchat se zvyšováním sazeb, pomohl ke zvýšenému prodejnímu tlaku na libru. Negativně na britskou měnu působí případné referendum o vystoupení z EU. Jako zajímavá příležitost pro nadcházející týden se jeví long obchody na EUR/GBP a short obchody na GBP/JPY.

Kanadský dolar

Rozhodnutí Bank of Canada o nezvýšení sazeb přispělo k rozsáhlé korekci předchozího long pohybu na měnovém páru USD/CAD. Ve střednědobém výhledu jsme názoru, že kanadský dolar bude dále oslabovat. Nevýhodou pro kanadskou měnu je stále nízká cena ropy a slabší data z ekonomiky.

Australský dolar

V neprospěch australského dolaru stále mluví zpomalení růstu v Číně a klesající ceny komodit. Pokles této měny pravděpodobně bude pokračovat, ale v mírnějším tempu.

Novozélandský dolar

V pohledu na NZD dolar jsme na straně oslabování. Jsou zde globální a také domácí důvody. Růst NZ ekonomiky se zpomaluje a nízká inflace může být předzvěstí snížení úrokových sazeb. Obecně je NZD dolar měna s nižší likviditou a náchylnější ke globálním rizikům.