Výhled pro následující týden 19.10. – 23.10.

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

U dolaru zastáváme medvědí pohled. Očekáváme, že dolar bude oslabovat v nadcházejících několika týdnech. Slabé projevy z amerického Fedu stále oddalují možné zvýšení úrokových sazeb. Dále jsou zde průměrná až slabší data z americké ekonomiky. Trhy budou spíše citlivé na prohlášení představitelů Fedu.

Euro

Předpokládáme, že euro bude směřovat nahoru ještě před čtvrtečním zasedáním Evropské centrální banky(ECB). Nicméně nedá se nic výrazného očekávat od tohoto zasedání. Krátkodobě by tak euro mohlo posílit v reakci na problémy dolaru.

Japonský jen

Navzdory současné riskantní náladě na trzích předpokládáme posílení japonské měny. Ze současných prohlášeních japonské centrální banky je zřejmé, že k razantní změně měnové politiky nedojde. Dobře se vyvíjí také data ohledně japonské inflace.

Britská libra

Celkový náhled na libru pro nadcházející týden je neutrální. Další zvyšování britských úrokových sazeb bude na pořadu dne zřejmě v roce 2016. Investoři předpokládají zvýšení sazeb spíše na začátku roku 2016 než později. Na jedné straně předpokládáme, že libra si bude lépe vést proti dolaru, ale hůře proti euru.

Australský dolar

U australského dolaru zastáváme býčí náhled. Pozitivní vliv na australskou měnu by měl mít stabilizující se vývoj čínské ekonomiky. Jsou zde ovšem náznaky možného snížení sazeb, což krátkodobě může poslílit long směr této měny.