Výhled pro následující týden 14.3. – 18.3.

Forex výhled pro nadcházející týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Očekáváme, že Fed nebude hýbat s úrokovými sazbami tento týden. Dále se dá předpokládat snížení předpovědi růstu ekonomiky a inflace. Tento týden by měl dolar těžit hlavně z dobrých ekonomických dat a rozdílných přístupů Fedu a ECB.

Euro

Pozitivní reakce eura na projev prezidenta ECB byla podle nás založena na interpretaci, že Mario Draghi se zaměřuje na podmínky na finančních trzích, než na měnu samotnou. V nadcházejícím týdnu očekáváme oslabování eura, už jen z důvodu snížení úrokových sazeb v minulém týdnu, čímž se zvyšuje rozdíl oproti dolaru. ¨

Japonský jen

Z našeho pohledu má japonská centrální banka méně možností jak oslabit vlastní měnu než Evropská centrální banka. Nepředpokládáme, že by se japonské úrokové sazby snižovaly a rozšiřoval se program kvantitativního uvolňování. Momentálně by mělo být na pořadu dne posilování japonského jenu.

Britská libra

Tento týden preferujeme prodeje na měnovém páru GBP/USD. Jako riziko pro libru zůstává Brexit. Dále bude důležité sledovat jednání Bank of England, které se uskuteční ve čtvrtek.

Švýcarský frank

Důležitým dnem pro frank bude čtvrtek, kdy se uskuteční rozhodnutí švýcarské centrální banky o úrokových sazbách. Nicméně nedá se očekávat další snížení švýcarských sazeb. Centrální banka spíše přistoupí k alternativním měnovým opatřením jak zabránit posilování domácí měny. Pro nadcházející týden předpokládáme spíše oslabování švýcarského franku.

Kanadský dolar

Současný růst cen ropy podporuje posilování kanadské měny v krátkodobém horizontu. Pro střednědobý horizont očekáváme nadále pokles kanadského dolaru. Bank of Canada zatím drží úrokové sazby na stejné úrovni a nepředpokládáme jejich snižování v tomto roce. Tento týden bude důležité sledovat kanadská inflační data.

Australský dolar

Vzhledem k nejistotě ohledně růstu ekonomiky v Číně jsme na straně oslabování AUD dolaru. Současný růst cen železné rudy je podle nás sezónní záležitostí a následující pokles může mít vliv na australskou měnu.