Výhled pro nadcházející týden 9.5. – 13.5.

Obchodní forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Pro tento týden očekáváme, že dolar bude mít prostor pro posílení. Preferujeme posilování dolaru oproti komoditním měnám jako jsou australský a kanadský dolar.

Euro

Vzhledem k vyjádřením a měnové politice ECB předpokládáme, že euro si bude vést lépe než dolar a komoditní měny. Na druhou stranu je společná měna ohrožena politickým rizikem v podobě Brexitu.

Japonský jen

V tomto týdnu preferujeme posilování japonské měny. Dá se předpokládat, že se bude japonská měna vracet v rámci investic zpátky do Japonska. Jako zajímavý se nám jeví prodej na měnovém páru CAD/JPY.

Britská libra

Předpokládáme, že long trend na libře skončil a nyní je čas na pokles. Je zde riziko, které se týká Brexitu a z tohoto důvodu vidíme jako slibný short obchod na GBP/USD. Volatilita na měnových párech s librou se bude zvyšovat s přibližováním termínu referenda o vystoupení z EU. Tento týden je důležitá zpráva Bank of England ohledně inflace.

Australský dolar

Australská centrální banka překvapila nečekaným snížením úrokových sazeb. Tento krok vedl k nejvyššímu jednodennímu poklesu australské měny od listopadu 2011. Preferujeme prodej měnového páru AUD/USD kolem úrovně 0.7580.

Novozélandský dolar

V tomto týdnu preferujeme oslabování NZ dolaru. Obecně komoditní měny by měly oslabovat a dále je zde nečekané snížení australských úrokových sazeb z minulého týdne.