Výhled pro nadcházející týden 9.11. – 13.11.

19:22

Banka Morgan Stanley přináší svůj výhled pro obchodování měnových párů v následujícím týdnu.

Dolar

V nadcházejícím týdnu očekáváme další posilování dolaru. Dolaru pomáhají hlavně páteční výsledky z trhu práce, které signalizovaly možné zvýšení úrokových sazeb na konci letošního roku. Všeobecné očekávání trhů ohledně sazeb se projeví v sílícím dolaru.

Euro

Předpokládáme, že euro se oproti dolaru bude obchodovat ke konci roku blízko 1.0600. Dále jsme názoru, že dojde ke snížení úrokových sazeb Evropskou centrální bankou(ECB) a rozšíření programu kvantitativního uvolňování. Všechny tyto faktory by se měli projevit v oslabování eura.

Britská libra

Zde preferujeme medvědí náhled. Nepříliš výrazný projev z Bank of England se podepsal na poklesu libry. Jako hlavní důvod pro oslabování této měny vidíme sníženou předpověď vývoje britské inflace. V nadcházejících dnech bude libra citlivá na všechny zprávy, které se budou týkat vývoje britského hospodářství.

Kanadský dolar

Zde předpokládáme oslabení kanadské měny, nicméně stále čekáme na vhodnou příležitost na jaké ceně vstoupit do long obchodu na měnovém páru USD/CAD. Očekáváme, že kanadská centrální banka přistoupí k měnové politice, která povede k oslabení kanadského dolaru. Tato událost podle nás není započítána v nynějším kurzu USD/CAD. Obáváme se také, že dojde k oslabení růstu kanadského hospodářství.

Australský dolar

Předpokládáme, že posílení amerického dolaru bude mít negativní vliv pro jeho australský protějšek. Dále je zde vliv oslabování cen komodit. V této situaci shledáváme dobrou příležitost pro long obchod na měnovém páru AUD/NZD, protože měna Nového Zélandu je fundamentálně ještě slabší.