Výhled pro nadcházející týden 9.1. – 13.1.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Současné oslabení dolaru vidíme jako příležitost k vhodným nákupům dolaru. Dolar by měla podporovat především měnová politika Fedu a plánované zvyšování úrokových sazeb.

Euro

Euro by mělo tento týden oslabovat. Hlavním důvodem zůstává umírněná politika ECB. Dále jsou zde rizika voleb v Holandsku, Francii a Německu, které mohou dostat k moci euroskeptické síly.

Japonský jen

Předpokládáme, že měnový pár USD/JPY poroste k cíli na 130.00. Současné úrovně vnímáme jako vhodné pozice pro nákup.

Britská libra

V současné době libru ohrožuje vyjednávání o způsobu Brexitu. Také ekonomická data nejsou příznivá.

Švýcarský frank

Současná korekce na dolaru by mohla přivést měnový pár USD/CHF na paritu, což je pak vhodná příležitost pro vstup do long pozice. Poslední inflační údaje ze Švýcarska jsou na optimistické úrovni a centrální banka pravděpodobně nebude měnit svou měnovou politiku.

Kanadský dolar

Předpokládáme, že kanadská měna tento týden překoná ostatní komoditní měny. Současné dobré ekonomické vyhlídky USA by měly také pomoci Kanadě. Nynější nevýhodou jsou slabší kanadská ekonomická data.

Australský dolar

Očekáváme, že australská měna bude oslabovat a bude slabší než NZ dolar. Australská ekonomika se stále potýká s obtížemi. Může dojít k poklesu na trhu s nemovitostmi a je zde riziko snížení poptávky ze strany Číny.

Novozélandský dolar

Očekáváme, že NZ dolar posílí oproti australskému dolaru, ale bude oslabovat oproti americkému dolaru. Výhled NZ ekonomiky se zlepšil, nicméně pořád je zde riziko, že v dlouhodobém horizontu dojde ke snížení úrokových sazeb.