Výhled pro nadcházející týden 8.8. – 12.8.

15:20

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Euro

V minulém týdnu euro posilovalo na základě všeobecného oslabení dolaru. Očekáváme, že mírný pokles dolaru bude pokračovat. Zajímavou možností jak využít posilování eura v nadcházejícím týdnu je long pozice na měnovém páru EUR/GBP.

Japonský jen

V minulém týdnu japonští představitelé avizovaly rozšíření politiky měnového uvolňování. Jsou zde obavy, že japonská centrální banka omezí politiku záporných úrokových sazeb. Měnový pár by mohl v nadcházejícím týdnu nadále klesat směrem k 100.20 a 99.05.

Britská libra

V minulé týdnu anglická centrální banka vydala jasný vzkaz v podobě snížení úrokových sazeb a rozšíření programu kvantitativního uvolňování. Dále je zde velké očekávání dalšího snižování úrokových sazeb. Ve třetím čtvrtletí tohoto roku předpokládáme dosažení úrovně kolem 1.2400.

Australský dolar

Očekáváme další posilování australské měny. Navzdory snížení úrokových sazeb jsme viděli posílení australského dolaru. Předpokládáme, že bude australská měna posilovat hlavně oproti americkému dolaru.

Novozélandský dolar

Slabší inflační data signalizují, že by na dalším zasedání NZ centrální banky mohlo dojít k přípravě měnového uvolňování. Nicméně možnost snížení úrokových sazeb je již částečně v kurzu započítána a nepředpokládáme přílišné oslabení NZ měny. Očekáváme posílení oproti americkému dolaru.