Výhled pro nadcházející týden 7.3. – 11.3.

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Euro

Očekáváme, že euro bude tento týden oslabovat. Tlak na euro bude vytvářen hlavně z politické nejistoty kvůli jednání s Tureckem o uprchlické krizi.

Japonský jen

Očekáváme oslabování japonské měny. Růst japonských burz by měl přispět k prodejnímu tlaku na japonský jen. Měnový pár USD/JPY vidíme na hodnotách 116.00 až 118.00. Bude důležité sledovat aktivitu japonských investorů v zahraničí. Zvýšené odhodlání investovat v zahraničí by oslabovalo jen.

Britská libra

Předpokládáme, že měnový pár GBP/USD bude oslabovat z důvodu nervozity kolem referenda o vystoupení Británie z EU. GBP/USD si již prošel hlavním šokem kolem otázky vystoupení z EU, nyní bude záležet na jednotlivých průzkumech veřejného mínění.

Kanadský dolar

Předpokládáme, že kanadská měna může tento týden mírně posilovat. Celkem slušná data týkající se hrubého domácího produktu mohou signalizovat změnu politiky centrální banky. Jednání Bank of Canada se koná tuto středu, nicméně žádné velké překvapení se nedá čekat. Nadále bude hlavním ukazatelem pro směr kanadského dolaru cena ropy.

Australský dolar

Očekáváme posílení AUD dolaru. Ceny železné rudy vzrostly za poslední rok o 16 procent. Růst ceny této komodity dává solidní podporu místní měně. Stabilizovaná situace v Číně také nahrává růstu australského dolaru.

Novozélandský dolar

Rozdíl mezi rostoucí cenou železné rudy a klesající cenou za mléčné produkty bude podporovat long směr na měnovém páru AUD/NZD. Zvýšená globální ochota riskovat podporuje long směr na NZD/USD. Investoři se budou tento týden zaměřovat na jednání centrální banky a pohyb cen u mléčných výrobků.