Výhled pro nadcházející týden 7.12. – 11.12.

Výhled pro obchodování od banky Morgan Stanley.

Dolar

Ve střednědobém výhledu zůstáváme na straně posílení amerického dolaru. Nicméně zklamání přišlo minulý týden od zasedání ECB. Posílení EUR/USD může vytvářet tlak na dolar po celý tento týden. Během nadcházejícího týdne věříme spíše posílení dolaru oproti měnám rozvíjejících se trhů, než měn zemí G10.

Euro

Posílení eura ke konci minulého týdne je především reakcí investorů na projev prezidenta ECB Maria Draghi, který neoznámil taková opatření, která se od něj očekávaly. Důležité bude jak si v následujícím týdnu trhy vyloží celkem solidní výsledky pátečního NFP. Nicméně stále zastáváme názor, že euro bude spíše oslabovat.

Japonský jen

Zde zůstáváme na straně posílení japonské měny. Předpokládáme, že japonská centrální banka nebude provádět měnová opatření, která oslabí jen.

Švýcarský frank

S rozhodnutím od ECB se nyní snižují šance, že švýcarská centrální banka přistoupí ke snížení úrokových sazeb. Od zasedání švýcarské centrální banky ve čtvrtek lze očekávat stejné vyjádření jako v minulých měsících, až do doby než se měnový pár EUR/CHF bude obchodovat kolem 1.0500. Pro tento týden preferujeme short směr na CHF/JPY z důvodu slabších zpráv ze švýcarské ekonomiky.

Kanadský dolar

Rozhodnutí Bank of Canada z minulého týdne zůstalo neměnné. Poslední výsledky kanadského HDP byli horší než se očekávalo. Nadcházející data z této ekonomiky tak budou důležité, zvláště zahraniční obchod. Zůstáváme na straně oslabování kanadské měny.

Australský dolar

Jsme toho názoru, že klesající cena železné rudy a stoupající australský dolar nemůže trvat delší dobu. Jsou zde rizika, že přijde ochlazení realitního trhu. Naše strategie spočívá v short obchodech na AUD/USD po long korekci na vhodnější ceně.