Výhled pro nadcházející týden 6.2. – 10.2. 2017

Forex výhled pro obchodování pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Dolar posiluje navzdory tvrzením nového prezidenta USA, který chce slabší dolar. Nicméně v dlouhodobém horizontu se jasně projeví síla dolaru. Jsou zde dobrá ekonomická data, která ukazují celkové zlepšení hospodářství v USA.

Euro

V celé Evropě nyní převládá politická nejistota ohledně voleb ve Francii, Holandsku a Německu. Pro Evropskou centrální banku tak bude těžké udržet současná měnová opatření na dosavadní úrovni.

Japonský jen

Ve střednědobém horizontu by měl dolarojen růst, nicméně v krátkodobém horizontu předpokládáme pokles kvůli nové politice Donalda Trumpa.

Libra

Poslední inflační report od anglické centrální banky sdělil, že inflace je na vzestupné trajektorii a spotřeba domácností je na silné úrovni. Následně pak bude důležitý údaj v podobě růstu mezd. Pro tento týden vidíme jako zajímavé obchodní pozice long na GBP/JPY a long na GBP/USD.

Švýcarský frank

Nadále očekáváme, že švýcarská centrální banka bude limitovat oslabování eurofranku v krátkodobém časovém horizontu.

Kanadský dolar

Předpokládáme, že současná síla kanadské měny je dočasná. V trhu ještě není započítáno stanovisko Bank of Canada v podobě uvolnění měnových opatření. Dále je zde nová ochranářská politika ze strany nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Současný pokles na měnovém páru USD/CAD vidíme jako příležitost pro vstup do long obchodu.

Australský dolar

Ve střednědobém časovém horizontu jsme toho názoru, že bude australská měna oslabovat. Nicméně krátkodobě je zde riziko slabšího dolaru.

Novozélandský dolar

Tento týden by měl NZ dolar překonat australský dolar. V minulém týdnu jsme dostali optimistickou zprávu ohledně NZ inflace. Mezi rizika posílení NZ dolaru patří možné turbulence v Číně.