Výhled pro nadcházející týden 5.10. – 9.10.

Banka Morgan Stanley přináší obchodní výhled na následující týden.

Euro

Pohyb na EUR/USD je stále poháněn panující nervozitou. Náš názor na eurodolar je pro tento týden neutrální. Nicméně jsou zde rizika, která mohou ukazovat na možné oslabení eura. Ve střednědobém horizontu může euro oslabovat z důvodu rozdílné měnové politiky ECB a dalších světových centrálních bank.

Britská libra

U libry preferujeme prodej z důvodu možného oslabování britské ekonomiky. Pro libru bude důležité jednání centrální banky, které se odehraje ve čtvrtek, zároveň budou vyhlášeny základní úrokové sazby. Další zhoršování dat bude pro libru znamenat odsouvání zvyšování sazeb a tím pádem pokles.

Japonský jen

Důležitou událostí pro jen bude zpráva z jednání japonské centrální banky. Toto jednání se uskuteční ve středu. Náš výhled na tuto měnu je neutrální, nicméně zvýšená ochota riskovat by mohla dodat této měně určitou podporu.

Australský dolar

Silnější data z Číny by mohla poskytnout krátkodobou podporu australskému dolaru. Tamní realitní trh stále představuje riziko. Australská centrální banka má však dost měnových nástrojů jak se vypořádat s případnou krizí.

Kanadský dolar

V dlouhodobém termínu stále preferujeme long pohyb na USD/CAD, ale tento týden by měla cena ropy spíše růst. Tento růst pak poskytne podporu kanadskému dolaru. Jako sázku na oslabování kanadského dolaru bereme spíše měnový pár AUD/CAD.