Výhled pro nadcházející týden 4.4. – 8.4.

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Euro

Projev šéfky Fedu v minulém týdnu poskytl eurodolaru podporu v cestě skrze 1.1400. Očekáváme, že se měnový pár EUR/USD může obchodovat až na hodnotách 1.1600 – 1.1700, nicméně Evropská centrální banka(ECB) bude nespokojena s tímto posilováním.

Japonský jen

V náhledu na japonskou měnu zastáváme názor ten, že je zde prostor pro pokles. Prvním důvodem je začátek nového fiskálního roku v Japonsku a očekáváme, že tamní investoři budou více nakupovat zahraniční cenné papíry. Druhý důvod představuje umírněný projev amerického Fedu a stabilizující se situace v Číně. V tomto uklidňujícím se prostředí na globálních trzích se snižuje poptávka po měnách jako je japonský jen.

Britská libra

Navzdory současnému poklesu dolaru, neočekáváme další posílení libry. Ceny komodit se ještě úplně nezotavily, což bude vytvářet tlak na britskou libru. Další tlak na libru bude vytvářet situace ohledně možného odchodu Velké Británie z EU.

Kanadský dolar

Kanadskou měnu by měla podpořit dobrá data z trhu práce a rostoucí cena ropy. Tyto zprávy nejspíše přimějí Bank of Canada k nesnížení úrokových sazeb. Další dobrou zprávou je růst kanadského HDP.

Australský dolar

Dobrá australská data a rostoucí cena železné rudy dodávala podporu AUD dolaru v minulých týdnech. Tento týden očekáváme, že se AUD bude držet kolem nynějších hodnot. Hlavní událostí pro australskou měnu bude zasedání centrální banky, které bude rozhodovat o úrokových sazbách.