Výhled pro nadcházející týden 31.10. – 4.11.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Předpokládáme, že dolar se dostává zpátky na long trajektorii. Tento týden dojde ke zveřejnění důležitých ekonomických dat, včetně páteční NFP zprávy. Očekáváme posílení dolaru hlavně oproti japonskému jenu.

Euro

Současné komentáře z Evropské centrální banky neodkryli žádné nové informace. Důležité tak bude prosincové zasedání ECB. Měnový pár EUR/USD by měl zůstat pod prodejním tlakem. Na druhé straně by mohlo euro posilovat oproti libře a japonské měně.

Japonský jen

Očekáváme, že měnový pár USD/JPY bude nadále posilovat. Každou mírnou short korekci vidíme jako vhodnou k opětovnému long obchodu. Měnová politika japonské centrální banky by měla také přispět k oslabení jenu.

Švýcarský frank

Předpokládáme, že měnový pár EUR/CHF zůstane v obchodním rozpětí 1.0800 – 1.1000. Měnový pár USD/CHF má potenciál otestovat hranici kolem 1.0100. Díky možnému zvýšení amerických úrokových sazeb může dolar posilovat právě tento týden oproti nízkoúročeným měnám jako je frank. Nutno ještě připomenout možnou aktivitu švýcarské centrální banky, kdy může dojít k intervenci na oslabení franku.

Kanadský dolar

Při posledním zasedání Bank of Canada došlo k revizi vývoje ekonomiky a inflace. Centrální banka naznačila možnost dodání dalších stimulů kanadské ekonomice. Dále kanadské měně nenahrává ani pokles ceny ropy a nejistota kolem amerických prezidentských voleb.

Australský dolar

V tomto týdnu očekáváme short pohyb na AUD/USD. Riziko pro australskou měnu představuje možné zpomalení čínské ekonomiky. Centrální banka může v příštím roce podpořit ekonomiku snížením úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

Novozélandská měna má tento týden prostor k short korekci. NZ dolar se může dostat pod prodejní tlak důsledkem rozdílnosti měnových politik centrálních bank.