Výhled pro nadcházející týden 30.11. – 4.12.

04:15

Banka Morgan Stanley přináší svůj obchodní výhled pro tento týden.

Euro

Tento týden se bude veškerá pozornost soustředit okolo zasedání Evropské centrální banky(ECB), které se uskuteční ve čtvrtek. Je zde možnost dalšího snižování úrokových sazeb od ECB. Nadále lze očekávat zvýšení programu kvantitativního uvolňování. Všechna tato opatření by se mohla projevit v oslabování eura.

Britská libra

U libry předpokládáme, že bude dále pod prodejním tlakem vzhledem k nevýrazné měnové politice Bank of England. Libru by dále mohl oslabovat možný obchod Velké Británie z EU. Měnový pár GBP/USD stále zůstává citlivý na globální rizika a rozdíly v úrokových sazbách. Tento týden budeme sledovat vývoj britského HDP.

Japonský jen

Japonská měna v našem hodnocení zůstává na silné úrovni. Preferujeme posilování japonské měny, hlavně oproti euru a libře.

Švýcarský frank

Měnový pár USD/CHF v minulém týdnu posiloval a my stále předpokládáme tento vývoj. Měnová politika ECB ke konci roku může podnítit švýcarskou centrální banku, aby dále snížila úrokové sazby a tím oslabila frank.

Kanadský dolar

V nadcházejícím týdnu dáváme přednost oslabování kanadské měny. Současný pokles ceny ropy má negativní vliv na kanadskou ekonomiku. Centrální banka může na tuto situaci připravit různá měnová opatření. V současné době drží banka Morgan Stanley long obchod na USD/CAD od 1.3287 s cílem na 1.40.

Australský dolar

U australského dolaru je náš pohled neutrální. Vzhledem ke stabilizovanému vývoji v Číně lze předpokládat, že australská měna bude opět překonávat další komoditní měny. V tomto týdnu se dočkáme výsledků mnoha zpráv, které se týkají tamního HDP, obchodní bilance a úrokových sazeb.