Výhled pro nadcházející týden 30.1. – 3.2.

Forex výhled pro obchodování pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Předpokládáme, že dolar bude opět posilovat oproti hlavním světovým měnám. Neočekáváme, že výroky prezidenta Trumpa o příliš silném dolaru najdou opodstatnění na trhu. Dolar by měl v tomto týdnu mírně posilovat.

Euro

Pro tento týden vidíme jako vhodné, short pozice na měnovém páru EUR/USD. V neprospěch eura hovoří umírněný tón představitelů Evropské centrální banky.

Japonský jen

Měnový pár USD/JPY v minulém týdnu nedokázal prolomit úroveň na 112.50. Nyní očekáváme posílení dolaru oproti jenu z důvodů rozdílnosti měnových politik jednotlivých zemí.

Libra

Na měnovém páru GBP/USD je potenciál k dalšímu růstu na 1.2700 – 1.2800 před poklesem k 1.1700. Britský parlament bude 8. února schvalovat vystoupení Velké Británie z EU. Tento týden bude pro libru důležitá zpráva o inflaci od centrální banky.

Švýcarský frank

Švýcarská měna by měla dále oslabovat oproti americkému dolaru. Předpokládáme, že švýcarská centrální banka začne intervenovat pokud bude euro oproti franku skokově oslabovat. Švýcarské úrokové sazby by měly zůstat na současné úrovni.

Kanadský dolar

Nynější cenové úrovně na měnovém páru USD/CAD vidíme jako vhodné pro vstup do long pozicí. Trh ještě nezapočítal do ceny umírněné prohlášení Bank of England. Dále Kanadu ohrožuje možná ochranářská politika nového prezidenta USA.

Novozélandský dolar

Očekáváme, že NZ dolar překoná australský dolar v tomto týdnu. Na Novém Zélandu jsme v minulém týdnu obdržely pozitivní zprávy o vývoji inflace. Riziko představuje možný pokles ekonomiky v Číně.