Výhled pro nadcházející týden 29.8. – 2.9.

14:22

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Euro

Eurodolar by měl směřovat dále k 1.1600 v tomto týdnu. Ekonomika v EU si vede solidně po referendu o Brexitu. Dostáváme dobrá inflační data, což může oddalovat další uvolňování měnové politiky ECB.

Japonský jen

Se současnou japonskou měnovou politikou očekáváme, že se obnoví růstový trend na japonské měně. Je zde vysoký předpoklad, že japonské negativní úrokové sazby nebudou zavedeny. Předpokládáme, že měnový pár USD/JPY bude pokračovat v poklesu.

Britská libra

Libra posilovala v minulém týdnu spolu s dobrými zprávami z ekonomiky. Domníváme se, že je zde prostor pro růst až k hodnotám kolem 1.3450. Pokud budou další britská data vykazovat růst, bude se jednat o další podporu libry jak bude snižována šance na další snížení úrokových sazeb. Pokles britské měny od referenda o Brexitu přilákal zahraniční investory, kteří kupují britská aktiva. Tento trend může dále pokračovat.

Australský dolar

Předpokládáme, že současná ekonomická data z Číny budou mít vliv v následujících měsících na australskou měnu. V minulém týdnu jsme dostali horší než očekávaná data ze stavebního sektoru. V dlouhodobém horizontu předpokládáme pokles australského dolaru, hlavně díky snižování úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

Nynější slušná data z maloobchodních tržeb a trhu práce zajišťují podporu NZ dolaru. Nicméně je zde stále problém s nízkou inflací. Očekáváme, že tento týden NZ měna překoná dolar a ostatní komoditní měny.