Výhled pro nadcházející týden 28.3. – 1.4.

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Předpokládáme, že nynější pokles dolaru rychle skončí. Hlavní podporu americké měně by měla poskytnout solidní ekonomická data, která podpoří politiku Fedu v oblasti zvyšování úrokových sazeb.

Euro

Hlavní vliv na euro bude mít politika Evropské centrální banky, která bude pokračovat v programu nákupu dluhopisů. V delším časovém horizontu se dá předpokládat, že euro bude strukturálně slabé z důvodů politických rizik. Nadcházející týden by měl být ve znamení pohybu do strany bez zřetelného směru.

Japonský jen

Domníváme se, že je zde prostor k růstu na měnovém páru USD/JPY k 117.00. Hlavním důvodem pro tento pohyb by měly být zlepšující se americká data. Dalším faktorem je odliv kapitálu mimo Japonsko do USA v rámci začátku nového fiskální roku.

Britská libra

Libra by se tento týden měla dostat pod tlak v rámci posílení dolaru. Dále je zde stále přetrvávající nejistota ohledně vystoupení Velké Británie z EU. V následujícím týdnu je podle nás dobrá sázka na oslabení libry vůči dolaru, daleko více atraktivní než oproti ostatním měnám.

Kanadský dolar

Vzhledem ke zlepšujícím se ekonomickým ukazatelům a rostoucí ceně ropy se dostáváme k zotavení kanadského dolaru. Předpokládáme, že kanadský dolar překoná tento týden ostatní komoditní měny. Nicméně je zde stále značné riziko, že ceny ropy opět citelně poklesnou.

Australský dolar

Solidní australská data a stoupající ceny železné rudy poskytly místní měně podporu. Na druhou stranu, předpokládáme, že australská centrální banka má dostatek prostoru ke snížení úrokových sazeb. Toto tržní očekávání může dostat pod tlak australskou měnu.

Novozélandský dolar

V posledních dnech NZD dolar oslaboval. Pořád však existuje prostor pro další oslabování z důvodu očekávání zasedání centrální banky. Předpokládáme, že NZ centrální banka bude podporovat slabší měnu kvůli exportu. Dalším rizikem jsou padající ceny mléčných výrobků a nízká inflační očekávání.