Výhled pro nadcházející týden 27.6. – 1.7.

Forex výhled pro obchodování pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Euro

V minulém týdnu po britském referendu byl pokles eura relativně pozvolný. Je zde riziko poklesu inflace, což by dále mohlo snižovat výnosy investorů. Banky v EU redukují nákupy dlouhodobých zahraničních dluhopisů, což by mohlo ochránit euro od dalšího oslabování.

Japonský jen

Rozhodnutí Britů opustit EU pomohlo dolarojenu prolomit hranici 100.00. Objevily se spekulace o intervenci japonské centrální banky, aby zabránila sílícímu jenu. Nicméně je zde silný trend, který se nese ve znamení posilování japonské měny.

Britská libra

Předpokládáme, že měnový pár GBP/USD bude dále pokračovat v poklesu k 1.25. Velká Británie potřebuje příliv investic, aby se snížil deficit HDP ve výši 7%. Britská libra by měla dále oslabovat, aby se stala atraktivní pro zahraniční investory. Nyní je podle nás vhodná doba vsadit na oslabení libry oproti japonskému jenu, euru a dolaru.

Švýcarský frank

Výsledky britského referenda by mohly posílit populismus v Evropě a tím zvýšit nejistotu, která by mohla vyvolat příklon investorů k bezpečným měnám jako je švýcarský frank. Nicméně prostor pro posílení franku je limitovaný, protože zde jsou negativní úrokové sazby. Dále je zde riziko intervence ze strany centrální banky.

Kanadský dolar

Nynější pokles ropy má negativní vliv na kanadskou měnu. Předpokládáme další pokles kanadského dolaru. V kurzu ještě nejsou plně započítána rizika negativního vlivu na kanadskou ekonomiku.

Australský dolar

Předpokládáme další pokles australského dolaru v tomto týdnu. Centrální banka může podniknout další kroky jako odpověď na Brexit. Dále je zde riziko klesající inflace. Je zde předpoklad dalšího snížení úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

Poslední čísla ohledně růstu ekonomiky byla překvapující. Tento růst je tažen hlavně domácí spotřebou. Na druhé straně je zde rozdíl mezi rostoucí cenou nemovitostí a silnou měnou, což by vyžadovalo zásah centrální banky. NZ dolar by se měl v nadcházejícím týdnu pohybovat spíše do strany.