Výhled pro nadcházející týden 26.9. – 30.9.

12:02

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Představitelé Fedu pronesli v minulém týdnu dostatečně umírněná stanoviska, která by měla tento týden oslabovat dolar. Dále očekáváme v tomto týdnu horší ekonomická data z americké ekonomiky. Toto je další důvod, který by mohl odradit Fed od zvýšení úrokových sazeb. Nyní tak preferujeme prodej amerického dolaru oproti euru a komoditním měnám.

Euro

V tomto týdnu preferujeme long pozice na eurodolaru. V tomto týdnu budou vyhlášena důležitá evropská data, která by mohla pomoci euru. Jedná se o Ifo index, inflační data a projev prezidenta ECB.

Japonský jen

Japonská centrální banka pravděpodobně nezmění tento týden svoji měnovou politiku. Předpokládáme, že měnový pár USD/JPY dále poklesne v důsledku slábnoucího dolaru.

Britská libra

V situaci po Brexitu, kdy poptávka spotřebitelů se zvyšuje a pomáhá ekonomice, je na čase pro obchodníky být více obezřetný. Z posledního reportu centrální banky vyplývá pokles podnikových investic. Dále je zde ještě nezodpovězená otázka, která by ukázala na způsob vyjednání podmínek pro odchod z EU. Pro tento týden preferujeme long pozice na měnovém páru EUR/GBP.

Kanadský dolar

Předpokládáme, že kanadská měna bude dále oslabovat. Bank of Canada na svém posledním zasedání zdůraznila, že inflace se pravděpodobně bude snižovat a ekonomický růst se bude snižovat. Především slábnoucí ekonomická data by mohla v tomto týdnu nejvíce uškodit kanadské měně.

Australský dolar

Předpokládáme že australský dolar má další prostor pro růst, zejména oproti americkému dolaru. Současná data z australské ekonomiky stačí centrální bance k ponechání měnové politiky na současné úrovni. Současná úroveň na AUD/USD kolem 0.7600 stále ponechává možnosti pro růst, aniž by se centrální banka obávala nadhodnocení australského dolaru.

Novozélandský dolar

Nyní se NZ dolar nachází v růstové fázi. Z NZ ekonomiky přichází dobrá ekonomická data a ceny mléčných výrobků opět rostou. Inflace zůstává nízká, nicméně nevidíme snahu centrální banky k oslabení NZ dolaru.