Výhled pro nadcházející týden 25.7. – 29.7.

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Předpokládáme, že americký dolar bude oslabovat v nadcházejících měsících. V tomto globálním prostředí budou spíše posilovat komoditní měny. Otřást současným stavem na měnových trzích by mohla situace v Číně nebo v Eurozóně. Situace na americkém trhu práce se zlepšuje, ale není dostatečně dobrá na to, aby přiměla Fed k brzkému zvýšení úrokových sazeb. Tento týden budou trhy sledovat zasedání Fedu, který by mohl naznačit možný harmonogram zvyšování sazeb.

Euro

V minulém týdnu zasedání Evropské centrální banky(ECB) přesně neurčilo postup dalšího měnového uvolňování. Ve střednědobém horizontu vidíme prostor pro posílení eura, hlavně proti dolaru a libře. Důležité bude sledovat tento týden zátěžový test evropských bank, vzhledem k problémům italského bankovního sektoru.

Japonský jen

Japonské vládní autority prozatím nezveřejnily informace o způsobu monetizace státního dluhu. Předpokládáme, že obchodování japonského jenu bude volatilní před dalším výprodejem na měnovém páru USD/JPY. Trhy budou pečlivě sledovat výstup z jednání japonské centrální banky, které se uskuteční 29. července. Vzhledem k tomu, že japonští představitelé stále odmítají vrtulníkové peníze, je zde předpoklad, že jen bude ve střednědobém horizontu dále posilovat.

Britská libra

Očekáváme, že libra bude nadále citlivá na situaci po výsledku referenda. Je zde naděje na snížení úrokových sazeb v srpnu na zasedání Bank of England. Pohyb na měnovém páru GBP/USD směrem nahoru může být limitován úrovní 1.3500. V následujících měsících očekáváme pozvolný pohyb k 1.2400.

Kanadský dolar

Kanadská centrální banka měla překvapivě radikální vyjádření ohledně měnové politiky a nenaznačila možnou změnu v podobě měnového uvolňování. V nadcházejících dnech předpokládáme, že kanadský dolar nemá moc prostoru k oslabování a očekáváme spíše pohyb do strany.

Australský dolar

V krátkodobém horizontu může být australská měna solidně podporována. Nicméně je zde riziko snižování úrokových sazeb při zasedání centrální banky v srpnu.

Novozélandský dolar

Slabší inflační data budou hrát důležitou roli při dalším zasedání NZ centrální banky. Prozatím NZ dolar může oslabovat, jak budou investoři zaujímat pozice před jednáním centrální banky.