Výhled pro nadcházející týden 25.4. – 29.4.

Obchodní výhled od banky Morgan Stanley na následující týden.

Dolar

Cyklické oživení v Číně podpořilo globální ochotu investorů riskovat. V tomto prostředí jsou americké dluhopisy neatraktivní a dolar by měl být stále pod prodejním tlakem. Tento týden bude zrak investorů zaměřen na jednání Fedu, které se uskuteční ve středu. Současná průměrná americká data naznačují, že se politika Fedu nezmění.

Euro

Měnová politika ECB v minulém týdnu naznačila ochotu centrální banky použít různé měnové nástroje k podpoře ekonomického růstu. Příliš silné euro by také bylo nebezpečné. Rizikem zde zůstává možný odchod Velké Británie z EU. Pro tento týden očekáváme neutrální pohyb eura.

Japonský jen

V nadcházejícím týdnu by mohlo dojít na měnovém páru USD/JPY ke korekci směrem k 112.50. V neprospěch jenu mluví zlepšení výhledu globálního růstu, kdy japonští investoři přestávají stahovat měnu zpět domů. Nicméně ve střednědobém výhledu zastáváme názor, že hranice na 112.50 je vhodná k prodeji.

Britská libra

Nyní jsme svědky krátkodobého oživení na britské libře. Toto oživení je způsobeno ochotou investorů akceptovat vyšší míru rizika díky globálnímu oživení. Možným problémem zůstává Brexit, ale poslední průzkumy veřejného mínění naznačují mírnou převahu zastánců EU.

Australský dolar

Předpokládáme, že australská centrální banka ještě letos sníží úrokové sazby v reakci na klesající ceny komodit. Příliš posilující australský dolar by mohl akci centrální banky ještě urychlit.

Novozélandský dolar

Data z novozélandské ekonomiky jsou vesměs pozitivní a také roste cena mléčných produktů. NZ dolar prolomil hranici 0.7000 poprvé od června minulého roku. Přes současnou sílu této měny neočekáváme tento týden nějaký delší long pohyb.