Výhled pro nadcházející týden 24.10. – 28.10.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Předpokládáme, že se dolar vydává na dlouhodobý long trend. Hlavní příčinu představuje měnová politika Fedu. Nejvíce by měl dolar posilovat oproti nízkoúročeným měnám.

Euro

Poslední zasedání Evropské centrální banky neodhalilo záměry centrální banky ohledně měnových opatření. Hlavní pozornost trhů bude upřena na prosincové zasedání ECB. Eurodolar by se nyní mohl pokusit o prolomení březnových minim na 1.0820.

Japonský jen

Očekáváme posilování měnového páru USD/JPY. Činnost japonské centrální banky by mohla přispět k oslabení japonské měny.

Britská libra

Očekáváme další oslabování libry během následujících měsíců. Nicméně lze krátkodobě očekávat long korekci kvůli vybírání zisků. Tato korekce má prostor k 1.2650 na měnovém páru GBP/USD. Tento týden budou zveřejněna britská data, která se týkají hrubého domácího produktu.

Kanadský dolar

Při posledním zasedání Bank of Canada byla změněna předpověď pro vývoj HDP a inflace. Také byla zmíněna možnost přidání dalších stimulů pro kanadskou ekonomiku. Rizika pro kanadský dolar představují výsledky amerických prezidentských voleb a pokles cen ropy.

Australský dolar

Měnový pár AUD/USD dosáhl v minulém týdnu vrcholu horního kanálu ve kterém se pohyboval. Nyní předpokládáme pokles vzhledem ke slabším ekonomickým zprávám a očekávání možného snížení úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

NZ dolar má největší potenciál ke korekci z měn zemí G10. Ekonomická data z Nového Zélandu vykazují pouze mírné zlepšení. Inflace zůstává na nízké úrovni a centrální banka by se mohla pokusit oslabit svou měnu. Nejvíce oslabit NZ dolar by mohlo očekávání zvýšení amerických úrokových sazeb.