Výhled pro nadcházející týden 23.5. – 27.5.

Forex výhled pro obchodování od banky Morgan Stanley.

Dolar

Zasedání Fedu v minulém týdnu potvrdilo býčí náhled dolaru. Vidíme další prostor pro posílení dolaru. Pokud bude Fed ponechávat ve hře zvýšení úrokových sazeb v červnu, je zde stále prostor pro posilování dolaru. Pro tento týden preferujeme nákup dolaru oproti komoditním měnám.

Euro

Očekáváme, že měnový pár EUR/USD bude v tomto týdnu ovlivněn hlavně riziky, která jsou spojená s měnovou politikou Fedu a Brexitem.

Japonský jen

Nepředpokládáme, že by japonská centrální banka provedla intervenci a ani případně podpořila trhy měnovými stimuly. Tento týden by měl na dolarojenu ještě převažovat long směr. Nicméně z dlouhodobého hlediska očekáváme posílení japonské měny.

Britská libra

Libra bude v tomto týdnu vysoce citlivá na referendum o vystoupení z EU. Výsledky průzkumů veřejného mínění z minulého týdny ukazovaly rozdílné výsledky. Měnový pár EUR/GBP má na spodní straně potenciál až k 0.7520.

Australský dolar

V náhledu na australský dolar zastáváme medvědí názor. Očekáváme, že centrální banka svou měnovou politikou přispěje k oslabení australského dolaru. Pro tento týden očekáváme spíše horší data z australské ekonomiky. K oslabení AUD dolaru by mohlo přispět ochlazení ekonomiky v Číně a klesající ceny železné rudy.

Novozélandský dolar

V současné době preferujeme prodej NZ dolaru. Očekáváme, že všechny komoditní měny budou oslabovat. Celkem dobrá data z NZ ekonomiky v minulých týdnech snížila pravděpodobnost snížení úrokových sazeb. Nicméně předpokládáme, že se tato šance opět zvýší.