Výhled pro nadcházející týden 23.11. – 27.11.

21:12

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Euro

Další oslabování eura by mělo přijít. Rozdílné měnové politiky mezi centrálními bankami Fed a ECB by měli držet euro stále pod tlakem. Ohrožení dolaru by mohlo přijít pouze v případě, že dojde ke spekulacím o posunutí zvyšování úrokových sazeb na příští rok.

Britská libra

Britská libra se může dostat pod tlak z důvodu opatrných prohlášeních od Bank of England. Měnový pár GBP/USD zůstává citlivý na globální rizika. Libru nepodporuje ani mírně rostoucí inflace. V nadcházejícím týdnu budeme očekávat výsledky britského HDP.

Japonský jen

Do konce roku očekáváme oslabování japonské měny oproti dolaru. Proti ostatním měnám preferujeme posilování jenu. Dále by jen mohla posílit opatření japonské vlády.

Švýcarský frank

Měnový pár USD/CHF se rychle dostává na úroveň kolem 1.0240. Preferujeme další long směr alespoň do prosince letošního roku. Agresivní měnová politika ECB může uspíšit rozhodnutí švýcarské centrální banky o snížení úrokových sazeb.

Australský dolar

Australský dolar by mohl posilovat proti ostatním komoditním měnám. Australská centrální banka vyjádřila své obavy z vnějších faktorů a z inflace.

Kanadský dolar

U kanadské měny dáváme přednost oslabování. Padající ceny ropy budou mít delší dopad na tuto měnu. Centrální banka se pak podle toho může zachovat. Preferujeme tak long pozici na měnovém páru USD/CAD.