Výhled pro nadcházející týden 23.1. – 27.1.

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Současnou situaci na dolaru vnímáme jako long korekci. Ve střednědobém a dlouhodobém horizontu by měl dolar posilovat, hlavně oproti nízkoúročeným měnám. V letošním roce je pravděpodobné trojí zvyšování úrokových sazeb. Ekonomická data z USA se také zlepšují. Poslední komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa trochu znejistěly trhy, nicméně dlouhodobý trend by neměl být narušen.

Euro

Evropská centrální banka na svém minulém jednání opět mluvila umírněným jazykem i když je v některých zemích eurozóny zaznamenán růst inflace. Stále zde přetrvávají politická rizika. Je tedy preferován short směr na EUR/USD pro tento týden.

Libra

Na měnovém páru GBP/USD vidíme potenciál k růstu na 1.2700 – 1.2800, kde by mělo opět dojít k obratu do shortu. Současné vyjednávání Británie o výstupu z EU krátkodobě pomáhá libře. Tento týden jsou důležité zprávy pro libru HDP a rozhodnutí soudu o způsobu vystoupení Británie z EU.

Švýcarský frank

Guvernér švýcarské centrální banky komentoval vhodnost negativních úrokových sazeb, které podporovaly tamní ekonomiku. Zatím není žádný náznak změny této měnové politiky. Na měnovém páru USD/CHF existuje prostor pro long směr.

Kanadský dolar

Jednání kanadské centrální banky v minulém týdnu přineslo krátkodobou změnu pro vývoj kanadské měny. Jsou zde nejistoty ohledně severoamerické obchodní dohody NAFTA. Celkově by mělo převažovat oslabování kanadského dolaru.

Australský dolar

Australská měna pokračovala v mírném posilování díky stoupajícím cenám komodit. V dlouhodobějším horizontu jsou zde rizika spojená s měnovou politikou centrální banky a závislost na ekonomice Číny.

Novozélandský dolar

Předpokládáme, že NZ dolar překoná australský dolar v tomto týdnu. Tento týden budou důležitá NZ inflační data.