Výhled pro nadcházející týden 22.8. – 26.8.

11:59

Banka Morgan Stanley přichází se svým výhledem pro obchodování v následujícím týdnu.

Dolar

Předpokládáme, že dolar bude v tomto týdnu mírně oslabovat. Jsou na stole slabší data z ekonomiky a nejasnosti ohledně zvyšování úrokových sazeb. Dá se předpokládat, že šéfka Fedu ujistí veřejnost, že jsou třeba lepší inflační data k dalšímu zvyšování sazeb.

Euro

Na měnovém páru EUR/USD vidíme prostor k růstu až na 1.1500. Pro tento týden preferujeme posilování eura oproti americkému dolaru a oproti britské libře.

Japonský jen

Se současnou měnovou politikou japonské centrální banky očekáváme další kolo posilování japonské měny oproti americkému dolaru. Ve prospěch japonského jenu hraje možnost vyloučení negativních úrokových sazeb ze sady měnových opatření. V tomto týdnu předpokládáme další pokles měnového páru USD/JPY.

Britská libra

V nadcházejícím týdnu preferujeme oslabování libry oproti euru. V minulém týdnu se mírně zotavil měnový pár GBP/USD na základě dobrých inflačních a maloobchodních dat. Bank of England vydala jasné vyjádření, že bude pokračovat v uvolněné měnové politice, která podpoří ekonomiku. Případná další pozitivní britská data by neměla centrální banku odradit od oslabování libry.

Švýcarský frank

Očekáváme posilování franku oproti americkému dolaru. Důležitý support na USD/CHF vidíme na hodnotě kolem 0.9500. Tento týden budou důležitá švýcarská exportní data. Oproti euru by měl frank zůstat na relativně stabilní úrovni.

Australský dolar

Předpokládáme, že současné oslabení v Číně bude mít vliv na australskou měnu. Minulé snížení australských úrokových sazeb ještě není v trhu plně započítáno. Na druhou stranu přicházejí z australské ekonomiky velmi rozdílná data a inflace je stále na nízké úrovni.

Novozélandský dolar

Poslední data, která se týkala maloobchodních tržeb a trhu práce ukázala silnou pozici ekonomiky Nového Zélandu. Krátkodobě předpokládáme posilování NZD oproti americkému dolaru. Pozornost investorů je soustředěna na centrální banku, která může uvolnit měnovou politiku a nastínit vývoj inflace. Další snížení NZ úrokových sazeb je značně reálné.