Výhled pro nadcházející týden 21.3. – 25.3.

Banka Morgan Stanley přináší obchodní výhled pro následující týden.

Dolar

Předpokládáme, že současné oslabování dolaru pomalu dosáhne svého konce. K tomuto obratu by mohla přispět silná americká ekonomická data nebo centrální banky ostatních zemí, které bojují proti své vlastní měně. V krátkodobém horizontu mohou být světové měny ovlivněny akcemi centrálních bank, nicméně v dlouhodobém horizontu bude záležet na skutečném stavu ekonomik.

Japonský jen

Měnový pár USD/JPY ve čtvrtek dosáhl na několikaletá minima. Předpokládáme, že dolarojen má šanci na další pokles. Nedávno guvernér japonské centrální banky zkoušel zabránit posilování jenu verbální intervencí, nicméně vliv byl omezený. Celkově je japonská měna podhodnocená a očekáváme její další posílení.

Britská libra

Měnový pár se obchoduje blízko hranice 1.4500. Britská libra je vysoce citlivá měna na vnější vlivy. V následujících dnech předpokládáme obnovení poklesu libry. Hlavním nebezpečím pro britskou měnu zůstává referendum o vystoupení z EU.

Kanadský dolar

Měnový pár USD/CAD je nyní hlavně tažen cenou ropy. V dohledné době nečekáme snižování kanadských úrokových sazeb. Celkem solidní data ukazují odolnost kanadské ekonomiky. Stoupající ropa by měla spíše podpořit kanadskou měnu.

Australský dolar

Zvyšující se ceny železné rudy a silnější data z trhu práce dodala podporu australskému dolaru. Hlavní záležitostí je nyní, zda silný AUD dolar poškozuje vývozce. Věříme, že australská centrální banka má dostatek prostoru ke snížení úrokových sazeb, pokud bude třeba. Tento týden bude australský dolar podle nás převážně oslabovat.

Novozélandský dolar

Měnový pár NZD/USD se dostává pomalu k vrcholu rozpětí 0.6880. Tyto hodnoty byli naposledy k vidění ke konci prosince minulého roku. V současné globální nejistotě by tato měna měla spíše oslabovat. K oslabení by měla přispívat především centrální banka, nízká inflační očekávání a klesající ceny mléčných výrobků.