Výhled pro nadcházející týden 21.11. – 25.11.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Výsledky prezidentských voleb v USA nastavily další fázi posilování dolaru. Tři základní body nových ekonomických opatření jsou pozitivní pro dolar. Mezi tyto body patří fiskální stimuly, reforma korporátních daní a podpora obchodu můžou pomoci dolaru posílit hlavně oproti nízkoúročeným měnám(USD/JPY). Ve střednědobém horizontu by měl dolar také profitovat z měnové politiky Fedu.

Euro

Eurodolar by mohl zamířit k hodnotám kolem 1.0400. Nicméně euro může být podporováno tím, že evropské banky nerozšiřují poskytování úvěrů investorům mimo země EU. Vyšší globální inflace pak snižuje šance na další rozšiřování programů kvantitativního uvolňování. Rizikem pro euro jsou nastávající volby v zemích EU.

Japonský jen

Měnový pár USD/JPY by měl dále pokračovat v long trendu. Měnová politika japonské centrální banky podporuje také stávající směr.

Britská libra

Trhy jsou stále z velké časti short na libře. Nynější situace bez negativních zpráv z Velké Británie dává prostor libře k určité korekci až k 1.2900. Nyní se budou trhy zaměřovat na data z britské ekonomiky.

Kanadský dolar

Trumpovy plány s novým vyjednáním podmínek pro smlouvu o obchodu(NAFTA) zaměřily pozornost na kanadskou měnu. Je zde tak riziko pro kanadské exportéry. Bank of Canada stále drží úrokové sazby beze změny.

Australský dolar

V krátkodobém horizontu by měl australský dolar převážně oslabovat. Ve střednědobém časovém horizontu přichází do hry zpomalování čínské ekonomiky. Dále jsme svědky zhoršujícího se trhu práce a trhu s nemovitostmi. Přichází tak silná otázka pro australskou centrální banku v podobě snížení úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

V minulém týdnu došlo ke snížení NZ úrokových sazeb na 1.75%. Pro tento týden očekáváme obchodování NZ měny bez jasného směru, nicméně by mělo dojít k překonání australského dolaru.