Výhled pro nadcházející týden 20.6. – 24.6.

Forex výhled pro obchodování pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Pro tento týden předpokládáme zvýšenou volatilitu. Investoři by měly vyhledávat dolar jako bezpečnou investici. Americký dolar by měl především posilovat oproti komoditním měnám a euru a naopak oslabit oproti švýcarskému franku a japonskému jenu.

Euro

Předpokládáme, že euro se dostane tento týden pod prodejní tlak z důvodu britského referenda o vystoupení z EU. V případě Brexitu by z tohoto kroku měl profitovat měnový pár EUR/GBP.

Japonský jen

Japonská centrální banka udržuje svou měnovou politiku beze změny, což pomáhá poklesu měnového páru USD/JPY. Domníváme se, že je zde další prostor pro posilování japonské měny. Nákup jenu bude tento týden pojistkou proti nejistotě v době, kdy se bude konat britské referendum. V případě, že Velká Británie zůstane v EU, měnový pár USD/JPY se může v rámci korekce dostat, až na 106.00. Tato úroveň se pak jeví jako příležitost k dalším short obchodům.

Britská libra

Libra bude tento týden pod prodejním tlakem vzhledem k referendu o Brexitu. Výsledek referenda je nyní nepředvídatelný z důvodu rozdílných průzkumů veřejného mínění. V případě, že Britové zůstanou v EU – očekáváme na GBP/USD pohyb až k 1.4700. V případě opuštění EU bychom mohli vidět propad až k 1.3300.

Kanadský dolar

Nadále předpokládáme, že kanadská měna bude oslabovat. Kanadskou ekonomiku ohrožuje hlavně slabší růst ekonomiky, než se očekávalo a také nekontrolované přírodní požáry. Dále předpokládáme, že je zde riziko změny měnové politiky, kterou může provést Bank of Canada.

Australský dolar

Zastáváme medvědí pohled na australský dolar, protože očekáváme, že centrální banka opět přijme kroky, které oslabí australskou měnu. Je zde možnost výrazného snížení australských úrokových sazeb z důvodu nízké inflace.

Novozélandský dolar

Poslední data ohledně růstu NZ hrubého domácího produktu dopadla celkem dobře. Samozřejmě, že zde tento týden existuje globální nejistota, která se týká možného Brexitu. Pokud by Británie zůstala v EU, NZ dolar by profitoval z této situace. V opačném případě by nastal výprodej novozélandské měny, neboť je zde hospodářské propojení s Čínou, která má vysoké exportní zastoupení do zemí EU.