Výhled pro nadcházející týden 20.2. – 24.2. 2017

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Ekonomická data z minulého týdne potvrzují solidní výkonnost americké ekonomiky. Trhy očekávají detaily z daňové reformy prezidenta Trumpa. Pro tento týden by měla převažovat nejistota a dolar by se měl pohybovat v neutrálním pásmu.

Euro

V EU stále přetrvávají politické nejistoty. Japonští investoři nakoupily velké množství francouzských dluhopisů a je zde obava z výprodeje před prezidentskými volbami. Stále předpokládáme short směr na EUR/USD a EUR/GBP.

Japonský jen

Japonská měna je ve fázi oslabování, hlavně z důvodu rozdílnosti úrokových sazeb mezi USA a Japonskem.

Libra

Pro tento týden vidíme jako zajímavou obchodní pozici short na EUR/GBP. Trhy již nejsou tolik zaměřeny na obavy kolem vývoje vyjednávání o Brexitu. Britská libra je nyní podhodnocená a dochází ke stabilizaci.

Švýcarský frank

V současné politické nejistotě v EU je zajímavá short pozice na měnovém páru EUR/CHF. Role centrální banky v boji proti sílícímu franku by měla být limitována.

Australský dolar

Ceny železné rudy vzrostly o 10%, což drží australskou měnu na silné úrovni. Nicméně jsou zde rizika v podobě ochlazení na realitním trhu. Je zde možnost snížení úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

NZ dolar by měl profitovat ze současných cen mléčných výrobků. Čínská poptávka po mléčných produktech by měla dále růst.