Výhled pro nadcházející týden 2.5. – 6.5.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Zpráva Fedu z minulého týdne nepřinesla mnoho pozitivního pro dolar. Nebyl představen jasný harmonogram dalšího zvyšování úrokových sazeb. V neprospěch dolaru dále hovoří slabší ekonomická data a rostoucí cena ropy.

Euro

V minulém týdnu se na měnové politice ECB mnoho nezměnilo. Očekáváme, že euro se bude v následujících dnech pohybovat do strany. Ve prospěch eura hovoří solidní růst hrubého domácího produktu v prvním čtvrtletí. Na druhé straně jsou zde rizika spojená s Brexitem.

Japonský jen

Japonská centrální banka nesplnila očekávání a nezastavila posilování jenu. Japonská měna přichází opět do hry, když se měnový pár USD/JPY dostal pod důležitou úroveň 108.00. Nyní se dolarojen nachází na nejnižších úrovních od roku 2014, což otevírá dveře k dalšímu poklesu. V nadcházejícím týdnu preferujeme short obchody na EUR/JPY a AUD/JPY.

Britská libra

Předpokládáme, že libra bude tento týden posilovat. Bude jí podporovat hlavně zvýšená ochota investorů riskovat a ceny komodit. V nadcházejícím týdnu se uskuteční volby ve Skotsku, kde může získat národní strana většinu, což představuje možné riziko. Jako zajímavá příležitost se nám jeví prodej na měnovém páru EUR/GBP.

Kanadský dolar

V pohledu na kanadský dolar zůstáváme neutrální. Centrální banka naznačila, že je ochotna zasáhnout, pokud si to bude situace vyžadovat. Preferujeme nakupování měnového páru USD/CAD při poklesech.

Australský dolar

Tento týden nás čeká zasedání centrální banky. Obchodníci se budou hlavně zaměřovat na možné snížení úrokových sazeb. Současnou ekonomiku Austrálie podporuje mírné čínské oživení.

Novozélandský dolar

Rozhodnutí centrální banky Nového Zélandu nesnižovat úrokové sazby podporuje NZ dolar v krátkodobém horizontu.