Výhled pro nadcházející týden 19.9. – 23.9.

19:19

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Očekáváme, že nynější měnová politika Fedu oslabí dolar v několika nadcházejících měsících. Nyní jsme toho názoru, že Fed do konce roku nezvýší úrokové sazby, nicméně i kdyby k tomuto kroku došlo, dolar by příliš neposílil. Pro tento týden by měly evropské měny překonat americký dolar.

Euro

Předpokládáme, že evropská měna bude tento týden posilovat. Ve středu se uskuteční zasedání Fedu, kde je předpoklad umírněného vyjádření amerických centrálních bankéřů. Současný přebytek na běžném účtu zajišťuje také podporu eura. Pro nadcházející týden preferujeme long pozice na EUR/USD, EUR/GBP a EUR/JPY.

Japonský jen

Předpokládáme, že japonská měna má prostor pro další oslabení, pokud centrální banka zvýší inflační očekávání. Je možné očekávat, že japonská centrální banka bude měnit svůj přístup k nákupu dluhopisů.

Britská libra

Data z britské ekonomiky jsou na vyšší úrovni, než se všeobecně očekávalo. Nicméně současná měnová politika Bank of England, kde dochází k upřednostňování ekonomického růstu, vybízí k opatrnosti. Je zde prostor pro další snížení britských úrokových sazeb. I v případě, že nadcházející ekonomická data budou na slušné úrovni, je zde stále strašák v podobě vyjednávání podmínek o vystoupení Británie z EU.

Kanadský dolar

Předpokládáme, že kanadský dolar bude dále oslabovat. Při posledním zasedání Bank of Canada zazněly obavy ze snižující se inflace a předpokládaný nižší ekonomický růst. Zvyšuje se tak pravděpodobnost snižování úrokových sazeb. Očekáváme, že další data z kanadské ekonomiky oslabí kanadskou měnu.

Australský dolar

Předpokládáme, že australská měna má prostor k posílení oproti americkému dolaru. Současné zprávy z australské ekonomiky ukazují, že zatím není možné očekávat snížení úrokových sazeb. Je zde očekávaný vyšší růst ekonomiky.

Novozélandský dolar

Existuje více důvodů proč očekávat růst NZ dolaru. Z fundamentálního hlediska rostou ceny mléčných výrobků a realitní trh zůstává silný. Růst NZ ekonomiky vykazuje zrychlení. Nicméně inflace zůstává na nízké úrovni.