Výhled pro nadcházející týden 19.12. – 23.12.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Očekáváme posilování dolaru z důvodu podpory, kterou mu poskytlo vyjádření představitelů Fedu v minulém týdnu. Hospodářská politika nového amerického prezidenta se zdá být také dobrou podporou pro americkou měnu. Nejvíce by měl dolar posilovat oproti japonskému jenu.

Euro

Eurodolar dosáhl na nejnižší úrovně od roku 2003. Předpokládáme, že EUR/USD bude dále pokračovat směrem k paritě. Hlavním důvodem oslabování eura zůstává rozdílnost měnových politik Fedu a ECB.

Britská libra

Na měnovém páru GBP/USD existuje prostor k pohybu k 1.3000. Důvodem pro tuto long korekci je neutrální měnová politika centrální banky a dobrá ekonomická data – maloobchodní tržby a inflace. V této situaci se nám jeví jako vhodná obchodní pozice short na EUR/GBP.

Švýcarský frank

Předpokládáme, že švýcarská měna bude hlavně posilovat oproti japonskému jenu. Poslední zprávy ze švýcarské centrální banky hovoří o tom, že by zde mohla být určitá tolerance vůči sílícímu franku. V roce 2017 by švýcarská měna mohla profitovat z důvodu politických nejistot v Evropě.

Kanadský dolar

Předpokládáme, že kanadský dolar překoná ostatní komoditní měny. Nicméně je zde riziko ohledně vývoje v USA, které představuje možné omezení pro kanadský vývoz. Data z kanadské ekonomiky zůstávají spíše slabá.

Novozélandský dolar

Očekáváme, že NZ dolar překoná australský dolar. NZ ekonomika zažívá růst hlavně díky rostoucímu trnu s nemovitostmi. Nicméně nelze vyloučit možné snižování úrokových sazeb v budoucnosti. Oproti americkému dolaru by měl NZ dolar mírně oslabovat.