Výhled pro nadcházející týden 18.7. – 22.7.

Výhled pro forex obchodování pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Očekáváme, že dolar bude v tomto týdnu oslabovat. Nyní se nacházíme ve stabilizovaném prostředí po Brexitu. K dalším otřesům by mohla přispět globální ekonomická rizika, která se týkají Číny a Eurozóny. V minulém týdnu byla data z amerického trhu práce celkem optimistická, ale ne natolik, aby přiměla Fed k rychlému zvyšování úrokových sazeb.

Euro

Býčí nastavení. Tento týden ve čtvrtek se očekává rozhodnutí Evropské centrální banky o úrokových sazbách. Není příliš reálné, aby se sazby snížily. Důležitý bude další rozsah kvantitativního uvolňování. Riziko ohledně italských bank se mírně snížilo. Je zde prostor pro euro, aby posílilo oproti libře a dolaru.

Japonský jen

Měnové trhy nyní očekávají způsob jakým se bude monetizovat japonský dluh. Měnový pár USD/JPY by měl být volatilní před dalším výprodejem. Zasedání japonské centrální banky se uskuteční 29 července a bude zde rozhodnuto o dalších měnových opatřeních.

Britská libra

V minulém týdnu libra posilovala v reakci na ustavení nového kabinetu a snížení nejistoty ohledně Brexitu. Nicméně nadále předpokládáme další výprodej libry. Libra zde čelí dalšímu kolu kvantitativního uvolňování. Limit pro long pohyb na měnovém páru GBP/USD představuje hranice kolem 1.3500. V short směru můžeme v delším horizontu očekávat dosažení 1.2500. Jako zajímavý obchod se jeví long pozice na EUR/GBP.

Kanadský dolar

Kanadský dolar by se měl pohybovat především do strany. V minulém týdnu bylo překvapením posílení kanadské měny po jednání centrální banky. Jsou zde optimistické předpovědi růstu ekonomiky a inflace. Pokud se tyto odhady nenaplní, může na stůl přijít další opatření od Bank of Canada. Prozatím je však na měnovém páru USD/CAD ještě příliš mnoho dlouhých pozic, je zde prostor pro další short směr.

Australský dolar

Spolu s oslabováním amerického dolaru roste zájem o komoditní měny. Oddálilo se riziko, že by australská centrální banka chystala v blízké době snižování úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

Měnový pár NZD/USD by se měl obchodovat výše. Pro NZ dolar je zde střednědobé riziko v podobě snižování úrokových sazeb. Slabší inflační data by mohla spustit další kolo kvantitativního uvolňování. Problémem NZ ekonomiky zůstává realitní trh.