Výhled pro nadcházející týden 18.4. – 22.4.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

V minulém týdnu přišlo několik slabších dat z amerického trhu, naproti tomu jsme dostali lepší data z Asie. V nadcházejícím týdnu předpokládáme pokles amerického dolaru. Nicméně v dlouhodobém horizontu vidíme problémy v eurozóně, které se pak projeví v oslabování eura.

Euro

V současné době předpokládáme, že se euro bude pohybovat bez jasného směru. Žádné výrazné změny nečekáme od čtvrtečního zasedání Evropské centrální banky. Posilování eura je limitováno také rizikem Brexitu.

Japonský jen

Hlavní pozornost bude soustředěna na jednání japonské centrální banky, které se uskuteční na konci dubna. Hlavním tématem tohoto jednání bude zvážení možných způsobů jak oslabit japonskou měnu. Oslabení jenu bude podle nás velmi obtížné a zůstáváme tak na straně posílení japonské měny. Data z posledního týdne ukázala, že japonští investoři stahují velké množství investic ze zahraničí, což je další faktor, který podporuje domácí měnu.

Britská libra

Tento týden začíná v Británii velká kampaň ohledně referenda k vystoupení z EU. Nejistota ohledně výsledků bude mít negativní vliv na libru a příliv investic. Britská ekonomika nyní zaznamenává nejvyšší deficit zahraničního obchodu v podobě 7% HDP.

Australský dolar

V minulém týdnu jsme dostali průměrná data z australského trhu práce. Předpokládáme, že tyto výsledky vyhodnotí centrální banka v neutrálním tónu. V letošním roce předpokládáme, že centrální banka sníží úrokové sazby z důvodu poklesu cen komodit. Pro nadcházející týden zastáváme neutrální náhled.

Novozélandský dolar

V minulém týdnu byl NZ dolar podporován dobrými zprávami z Číny. Dále posilování NZ dolaru pomáhá oslabující americká měna. Tento týden bude důležité sledovat data, která se týkají ceny mléčných výrobků. Zajímavé budou i inflační zprávy, neboť se NZ ekonomika potýká s nízkou inflací.