Výhled pro nadcházející týden 18.1. – 22.1.

Banka Morgan Stanley přináší svůj výhled pro obchodování v následujícím týdnu.

Dolar

Vývoj americké ekonomiky charakterizují hlavně solidní data z oblasti trhu práce. Americká ekonomika je v současnosti ve stavu, kdy přitahuje investice ze zahraničí. Nicméně tento týden předpokládáme, že dolar bude posilovat proti euru pouze mírným tempem.

Euro

V nadcházejícím týdnu zastáváme spíše neutrální náhled. V neprospěch eura hrají hlavně politické problémy v celé EU. Tento týden je na programu zasedání Evropské centrální banky(ECB). Euro by mělo oslabovat hlavně oproti japonskému jenu.

Japonský jen

Podle našeho názoru bude japonská měna posilovat v nadcházejícím týdnu. Investoři berou nyní japonský jen jako bezpečný přístav. Japonská centrální banka nebude pravděpodobně rozšiřovat program kvantitativního uvolňování a spíše bude podporovat investice místních firem do tamní ekonomiky a zvyšování mezd.

Libra

Nyní existuje mnoho problémů, které budou britskou měnu oslabovat. Data z ekonomiky jsou slabší, což může přinést problémy s očekávaným zvýšením úrokových sazeb. Další rizika pro libru představuje možnost vystoupení Velké Británie z EU a padající ceny komodit. V těchto podmínkách se jeví jako logická pozice long na měnovém páru EUR/GBP.

Kanadský dolar

Tento týden je pro kanadský dolar důležité zasedání Kanadské centrální banky, které se uskuteční ve středu. Očekává se snížení úrokových sazeb ze současných 0.50% na 0.25%. Vedle této události je stále vytvářen tlak na kanadskou měnu nízkou cenou ropy. Dále jsou zde slabá data z ekonomiky.

Australský dolar

Na australskou měnu je stále vytvářen tlak nízkými cenami komodit a snižujícím se růstem čínské ekonomiky. Pokles australského dolaru může v tomto týdnu trochu oslabit, nicméně stále bude pokračovat.

Novozélandský dolar

NZD dolar je jako komoditní měna na sestupné trajektorii. Novozélandskou měnu nepodporuje klesající cena mléčných produktů, když země EU přináší na trhy více těchto produktů. Nízká inflační očekávání by mohla přinést snížení úrokových sazeb.