Výhled pro nadcházející týden 17.10 – 21.10.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Věříme, že dolar je v dlouhodobém long trendu. Ekonomická data z americké ekonomiky se zlepšují. Možné turbulence mohou způsobit americké prezidentské volby. Dolar by měl nejvíce posilovat oproti japonskému jenu a britské libře.

Euro

Eurodolar se dostal pod prodejní tlak a předpokládáme, že tento stav bude pokračovat. Nicméně euro by mělo zůstat podporované oproti ostatním měnám. Evropská centrální banka by mohla svými kroky podpořit evropskou měnu oddálením snížení úrokových sazeb.

Japonský jen

Předpokládáme další posilování na USD/JPY v souvislosti s japonskou fiskální politikou. Dlouhodobá politika japonské centrální banky by měla pomoci oslabit jen a posílit japonské hospodářství.

Britská libra

Předpokládáme oslabení libry v nadcházejícím týdnu. Hlavním důvodem pro oslabení je vyjednávání podmínek vystoupení Británie z EU. Jakákoliv možná korekce na GBP/USD je limitována hranicí kolem 1.2685. Pokud by se britské vládě podařilo zachovat neomezený přístup na EU trh, může to vést k pohybu až na 1.3450. V tomto týdnu budou vyhlašována důležitá britská ekonomická data, nicméně důležitost těchto zpráv snižuje nejistota kolem Brexitu.

Švýcarský frank

Předpokládáme, že měnový pár USD/CHF by se mohl posunout výše. Na eurofranku je pokles limitován úrovní 1.0750, protože v pozadí je připravena švýcarská centrální banka s možnou intervencí. Neočekáváme, že by centrální banka změnila svou měnovou politiku v dohledné době.

Kanadský dolar

Očekáváme oslabování kanadské měny. Tento týden ve středu se koná zasedání kanadské centrální banky, kde předpokládáme umírněný výsledek, který neprospěje kanadské měně. Zvyšuje se pravděpodobnost snížení úrokových sazeb v nadcházejících měsících. Další slabá ekonomická data by mohla kanadskému dolaru ještě ublížit. V nadcházejícím týdnu by měl kanadský dolar oslabovat hlavně oproti dalším komoditním měnám.

Australský dolar

Tento týden by mohl australský dolar překonat ostatní komoditní měny. Australská ekonomická data jsou na slušné úrovni a snížení úrokových sazeb není v blízké době pravděpodobné. Jako vhodné obchodní příležitosti vidíme long pozice oproti NZD a CAD.