Výhled pro nadcházející týden 16.5. – 20.5.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Tento týden budou pro dolar důležité zprávy ohledně inflace a zasedání Fedu. Dále předpokládáme korekci na komoditách. Stále je ve hře dvojí zvýšení amerických úrokových sazeb v letošním roce, které trhy ještě dostatečně nezapočítaly do ceny. Očekáváme tak posílení dolaru.

Euro

Předpokládáme, že euro v tomto týdnu posílí oproti komoditním měnám. Nyní se nacházíme v době nízké inflace a Evropská centrální banka je připravena nadále podporovat ekonomický růst. V neprospěch eura hovoří možný odchod Velké Británie z EU.

Britská libra

Očekáváme, že se libra dostane pod prodejní tlak. Je zde nejistota ohledně Brexitu. Britská ekonomika vykazuje známky únavy, což potvrzuje pokles výroby a hrubého domácího produktu. Preferujeme hlavně oslabení libry oproti dolaru.

Kanadský dolar

V minulém týdnu jsme byli svědky zhoršujících se ekonomických dat, které přicházely z kanadské ekonomiky. Dále je zde pokles exportu a opětovné oživení nebude snadné. Kanadská centrální banka by mohla změnit měnovou politiku a zaměřit se na přílišné posilování kanadské měny.

Australský dolar

Současný pokles cen železné rudy ukazuje, že ceny komodit jsou nadhodnocené hlavně díky spekulantům. Současný stav inflace a ekonomiky dláždí cestu ke snížení úrokových sazeb. V tomto týdnu preferujeme prodej australského dolaru oproti japonskému jenu a americkému dolaru.

Novozélandský dolar

V současné situaci dáváme přednost prodeji NZ dolaru. Očekáváme oslabování cen komodit a centrální banka by měla spíše bránit posilování místní měny.