Výhled pro nadcházející týden 16.11. – 20.11.

20:54

Výhled pro obchodování na forexu přináší banka Morgan Stanley.

Euro

V pohledu na euro jsme stále na straně oslabování této měny. Důležité bude setkání Evropské centrální banky(ECB), které se má uskutečnit ke konci roku v prosinci. Trhy budou v následujícím týdnu pečlivě naslouchat výrokům představitelů ECB o budoucí měnové politice. Proti euru samozřejmě mluví i teroristické útoky, které byli provedeny v Paříži.

Japonský jen

Předpokládáme, že japonská měna bude v tomto týdnu posilovat a překoná ostatní hlavní měny. Očekávání, že japonská centrální banka bude upravovat měnovou politiku jsou velmi nízká. Důležitou zprávou bude stav japonského HDP. Preferujeme tedy sílu japonské měny hlavně do zasedání centrálních bank v EU a USA ke konci roku.

Britská libra

Opatrné výroky představitelů Bank of England a zvyšující se šance, že Velká Británie opustí EU přináší prodejní tlak na libru. Měnový pár GBP/USD se nyní stává citlivým na cenu ropy. Zprávy z trhu práce ukazují na zpomalení růstu mezd, což by se mohlo projevit v ponechání úrokových sazeb na stejné úrovni po delší dobu. Tento týden budou pro libru důležité zprávy ohledně maloobchodních tržeb.

Švýcarský frank

Rozdílné měnové politiky mezi ECB a Fed podporuje long směr na měnovém páru USD/CHF. Tento měnový pár se nyní nachází na maximech z března a jsme toho názoru, že by mohlo dojít k dalšímu průlomu nahoru. Měnová politika ECB může přimět její švýcarský protějšek ke snížení úrokových sazeb, pokud bude měnový pár EUR/CHF příliš oslabovat.

Novozélandský dolar

Na měnovém páru NZD/USD pokládáme za dobrou příležitost short obchody při long korekcích. Ceny mléčných výrobků nevykazují růst, přičemž centrální banka vyjádřila velký zájem o pohyb cen těchto důležitých produktů na Novém Zélandu. Dále předpokládáme, že nedojde ke zvyšování sazeb u NZD a také klesající ceny komodit jsou signálem pro pokles této měny.