Výhled pro nadcházející týden – 16.1. – 20.1.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Současnou situaci na dolaru vnímáme jako korekci a očekáváme opět posílení této měny. Při současných poklesech je tak zajímavé dolar nakupovat. Ekonomická data z USA jsou na dobré úrovni a Fed je stále v linii zvyšování úrokových sazeb.

Euro

Nynější situace na EUR/USD se jeví jako vhodná pro short pozice. V neprospěch eura hovoří hlavně problémy s další integrací a měnová politika ECB. Další rizika představují nastávající volby ve Francii, Holandsku a Německu. Tento týden bude důležité sledovat inflační data z USA a rozhodnutí ECB o úrokových sazbách.

Libra

Očekáváme, že britská měna bude nadále oslabovat směrem k 1.1700 v reakci na způsob Brexitu. Současný schodek britského účtu také nenahrává libře. Současně bude pro trhy důležité sledovat projev britské premiérky v tomto týdnu.

Švýcarský frank

Měnový pár USD/CHF může projít ke korekci, která bude směřovat k 1.0000, což je vhodná vstupní pozice do long obchodů. V současných globálních podmínkách může švýcarská měna profitovat z nejistoty jako bezpečné útočiště investorů.

Kanadský dolar

Předpokládáme, že kanadský dolar tento týden překoná ostatní komoditní měny. Z dobré ekonomické situace by mělo profitovat kanadské hospodářství. Klíčovou událostí pro tento týden bude středeční rozhodnutí Bank of Canada o úrokových sazbách.

Australský dolar

Ceny ropy a železné rudy pokračují v růstu. Tento fakt podporuje long směr na AUD/USD směrem k 0.7500. Rizika představuje možné snížení australských úrokových sazeb a zpomalení čínské ekonomiky.

Novozélandský dolar

Ve střednědobém horizontu by měl NZ dolar překonávat australský dolar. Pro tento týden očekáváme mírný růst na měnovém páru NZD/USD.