Výhled pro nadcházející týden 15.8. – 19.8.

14:47

Výhled pro obchodování forexu od banky Morgan Stanley.

Dolar

Stále předpokládáme, že americký dolar bude oslabovat během následujícího týdne. V minulém týdnu jsme dostali horší ekonomická data, což může dále odsouvat plánované zvýšení úrokových sazeb. Předpokládáme, že inflační a ekonomická data zůstanou také v druhé polovině roku slabá. Tato nálada na trzích by mohla vést dolar k dalšímu oslabení.

Euro

Předpokládáme podporu euru v tomto týdnu. Měnový pár EUR/USD byl v minulých týdnech relativně stabilní a očekáváme, že euro dále podpoří postupně oslabující dolar. Preferujeme nákup eura oproti americkému dolaru a britské libře.

Japonský jen

S očekávanou japonskou fiskální a měnovou politikou předpokládáme, že japonská měna opět nastolí růstový trend oproti dolaru. Je zde předpoklad, že negativní úrokové sazby nebudou uplatněny. Tento krok by znamenal další posílení jenu. Měnový pár USD/JPY pravděpodobně otestuje úrovně kolem 100.20 a 99.05. Cílem pro třetí čtvrtletí zůstává hodnota na 97.00.

Britská libra

Libra prolomila důležitý support na 1.3000 prvně po Brexitu. K tomuto propadu přispěl také projev člena rady Bank of England McCaffertyho, který dlouhodobě zastával politiku zvyšování úrokových sazeb a nyní připustil více kvantitativního uvolňování. Je zde předpoklad pro další snížení britských úrokových sazeb, což ještě nemusí být v trzích plně započítáno. Preferujeme prodej libry oproti dolaru a euru.

Švýcarský frank

Předpokládáme posílení švýcarské měny oproti dolaru. Na měnovém páru EUR/CHF čekáme stabilitu. Nicméně je zde pořád riziko v podobě intervencí švýcarské centrální banky.