Výhled pro nadcházející týden 14.12 – 18.12.

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Tento týden se nese ve znamení středečního rozhodnutí amerického Fedu o zvýšení úrokových sazeb. Preferujeme posílení dolaru, protože je zde pravděpodobnost dalšího zvyšování sazeb ještě v příštím roce.

Japonský jen

Náš pohled na japonský jen je stále býčí. Hlavní důvod pro posílení japonské měny vidíme v prohlášení vládního penzijního investičního fondu, který je připraven provést zajištění svých investic do měn, což by se mělo pozitivně odrazit na jenu.

Švýcarský frank

Švýcarská centrální banka(SNB) mluvila v minulém týdnu o možných intervencích, pokud frank příliš posílí. SNB stále uplatňuje politiku negativních úrokových sazeb. Tento týden očekáváme oslabování franku, konkrétně short obchod na měnovém páru CHF/JPY se jeví slibně.

Kanadský dolar

Stále věříme v další oslabování kanadské měny. Hlavním důvodem je stále padající cena ropy a vyšší šance uvolněnější měnové politiky ze strany centrální banky.

Australský dolar

Náš náhled na australskou měnu se stále nese ve znamení oslabování. Zhoršující se vyhlídky pro zahraniční obchod a klesající ceny komodit jsou důvodem pro pokles.

Novozélandský dolar

Nízké ceny mléčných výrobků a slabší ochota investorů podstupovat rizikovější investice jsou hlavním důvodem pro oslabení novozélandské měny. Tento týden bude důležitá reakce NZD dolaru na zasedání Fedu. Ve střednědobém horizontu by dále mělo dojít k poklesu této měny.