Výhled pro nadcházející týden 14.11. – 18.11.

Výhled pro obchodování na forexu od banky Morgan Stanley.

Dolar

Výsledky amerických prezidentských voleb posílily náhled na long trend dolaru. Americká měna by měla posilovat hlavně oproti japonskému jenu. Fed by měl splnit očekávání investorů a následovat data z ekonomiky.

Euro

V tomto týdnu by mělo euro posilovat hlavně oproti japonské měně. Lze očekávat prodejní tlaky na euro vzhledem k rozdílnosti měnových politik EU a USA. Trumpovo vítězství v prezidentských volbách přinese určité globální obavy.

Japonský jen

Současná globální situace podporuje long pozice na USD/JPY. Dále je zde měnová politika japonské centrální banky a pravděpodobné zvýšení úrokových sazeb v USA.

Britská libra

Nedávné rozhodnutí britského nejvyššího soudu, o potřebě schválení Brexitu parlamentem, způsobilo současnou konsolidaci na měnovém páru GBP/USD. Také měnová politika anglické centrální banky přispěla ke snížení prodejního tlaku na libru. Pro tento týden preferujeme long pozice na GBP/JPY.

Kanadský dolar

Plány nového prezidenta USA ohledně smlouvy NAFTA přenášejí pozornost na kanadskou měnu. Současná nejistota na trzích ohrožuje exportní kanadské vyhlídky. V této situaci může do hry vstoupit kanadská centrální banka. V tomto týdnu by měl kanadský dolar oslabovat oproti všem hlavním měnám.

Australský dolar

V krátkodobém horizontu by měl australský dolar oslabovat. Dále je zde riziko zpomalení čínské ekonomiky. Na tato rizika a možnost zhoršení ekonomických dat může reagovat centrální banka snížením úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

NZ centrální banka snížila úrokové sazby na 1.75% v minulém týdnu. Pro tento týden očekáváme obchodování na NZD/USD bez jasného směru. Ekonomické vyhlídky NZ se zlepšily. NZ dolar se může dostat pod prodejní tlak v případě zvýšení amerických úrokových sazeb.