Výhled pro nadcházející týden 13.6. – 17.6.

Výhled pro obchodování v následujícím týdnu od banky Morgan Stanley.

Dolar

Současný stav na americkém trhu práce je důvodem, proč nepředpokládáme další posilování dolaru v krátkodobém horizontu. Následující americká data bude nutné pozorně sledovat, obzvláště další NFP report. Nicméně ve střednědobém horizontu předpokládáme posílení dolaru.

Euro

Očekáváme, že euro bude podporováno reálnými výnosy. Euru by měl pomoct hlavně rozpočtový přebytek. Celkově jsou však zde rizika v podobě voleb ve Španělsku a referenda o vystoupení Velké Británie z EU.

Japonský jen

Japonský jen by měl posilovat v nadcházejícím týdnu. Nečekáme měnovou intervenci ze strany japonské centrální banky. Předpokládáme, že se dolarojen bude postupně blížit k hranici 100.00.

Švýcarský frank

V současném prostředí nízkých úrokových sazeb se frank stává atraktivní investicí. Investoři se k této měně obvykle uchylují v době globálních nejistot. Další podporu může získat švýcarský frank od nejistoty ohledně britského referenda.

Kanadský dolar

Kanadská měna by měla oslabovat z důvodu slábnoucí ekonomiky. Hrozí zde snížení kanadských úrokových sazeb. Bank of Canada by neměla ve svých měnových opatření posílit domácí měnu.

Australský dolar

Předpokládáme oslabení australského dolaru a očekáváme, že k tomuto přispěje centrální banka. Je zde riziko klesající inflace, což by dále mohlo vést ke snižování úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

V následujících týdnech by mohl NZ dolar posílit. Jedním z důvodu je zlepšení předpovědi vývoje inflace a spotřebitelské poptávky. Jsou zde signály o růstu cen nemovitostí, které jsou argumentem k ponechání úrokových sazeb na stejné úrovni.